Odpust  w parafii  św. Maksymiliana Marii Kolbego /14.08.2019r./

 

W środę 14 sierpnia obchodzimy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. Odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi  Ksiądz  Dziekan naszego dekanatu  ks. Andrzej Zieliński. Serdecznie zapraszamy. Przygotowanie duchowe do odpustu poniedziałek – wtorek na Mszy św. o godz. 18.00.

 

Eucharystia Dziękczynna w 25-lecie powstania Parafii /18.08.2019r./

 

 W przyszłą niedzielę 18 sierpnia modlitwą dziękczynną chcemy objąć  całą parafie z racji 25- lecia powstania. Mszy św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi  o.Tomasz Ryłko wikariusz naszej Prowincji z Gdańska. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do  wspólnej modlitwy.

 

 

 

 

 

 

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po Mszy Świętej.

Informacje na czas wakacji.

Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Świętych  w naszym kościele. Nie będzie  Mszy Świętej o godz. 16.00. Pozostałe godziny bez zmian .

Biuro parafialne będzie czynne w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

Nie ma też dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00.

Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

 

 

 

 

 

04 Niedziela Wielkanocna  - Niedziela Dobrego Pasterza  12.05.2019roku

 

W tą niedzielę w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dlatego zachęcamy dziś do włączenia się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Chodzi o podjęcie się modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji na jakiś czas. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest  modlitwa o powołania  i 1 dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Dlatego zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; może nie na cały roku, czy pół roku, chociaż na miesiąc - bo każda modlitwa dla takich osób jest cenna i ważna.

                              Modlitwa o nowe powołania do naszej Prowincji

Ojcze, wejrzyj na naszą Prowincję i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, prosimy prowadź i chroń tych, którego powołujesz. Daj im odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby.

Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Ich rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem.

Niech Twój Święty Duch spocznie na wszystkich ich bliskich, a ich samych niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi ! 

Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi ! 

Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi !