04 Niedziela Wielkanocna  - Niedziela Dobrego Pasterza  12.05.2019roku

 

W tą niedzielę w sposób szczególny modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne dlatego zachęcamy dziś do włączenia się w dzieło modlitewne Wyproś i Ocal Powołanie. Chodzi o podjęcie się modlitwy za jedną osobę powołaną do naszej Prowincji na jakiś czas. Można podjąć się takiej modlitwy na czas 1 miesiąca, pół roku lub cały rok. Codziennym zobowiązaniem jest  modlitwa o powołania  i 1 dziesiątka różańca. Na dziś trwa na takiej modlitwie około 100 osób i to dzięki temu wierzymy, że mamy powołania. Dlatego zachęcamy również Was do włączenia się w to dzieło; może nie na cały roku, czy pół roku, chociaż na miesiąc - bo każda modlitwa dla takich osób jest cenna i ważna.

                              Modlitwa o nowe powołania do naszej Prowincji

Ojcze, wejrzyj na naszą Prowincję i obdarz ją świętymi i licznymi powołaniami. Przez Twojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę, prosimy prowadź i chroń tych, którego powołujesz. Daj im odwagę do wielkodusznej odpowiedzi na wezwanie: Pójdź za mną. Oddalaj od nich zniechęcenie i niepewność; obdarz pragnieniem miłowania Ciebie ponad wszystko i gotowością do podjęcia życia w Zakonie franciszkańskim. Zachowaj ich od zła, które mogłoby zniweczyć to powołanie i użycz im łaski wytrwałości w godzinie próby.

Postaw na ich drodze świadków Ewangelii, którzy pomogą im wzrastać i bezgranicznie Tobie zaufać. Ich rodzicom daj łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest ofiarować Tobie swego syna i napełnij ich serca pokojem.

Niech Twój Święty Duch spocznie na wszystkich ich bliskich, a ich samych niech prowadzi aż do wypełnienia Twoich świętych zamiarów. Amen.

Maryjo, Matko powołań, módl się za nimi ! 

Św. Franciszku z Asyżu, módl się za nimi ! 

Św. Maksymilianie Kolbe, módl się za nimi ! 

 

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym.

Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją.

Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

 

 

 

 

 

 

 

Woreczek ryżu 2019

Rozpoczęliśmy ogólnopolską zbiórkę środków finansowych na zakup żywności i potrzebnych rzeczy dla głodnych i niedożywionych dzieci i dorosłych w Kenii i Ekwadorze. Akcja dobroczynna „Woreczek ryżu” zainicjowana przez Wspólnotę Duszpasterstwa Akademickiego Porcjunkula przy klasztorze Franciszkanów w Poznaniu, od ośmiu lat pomaga przeżyć kilkuset dzieciom, będących podopiecznymi misjonarzy franciszkańskich.
W krajach rozwijających się, czyli tzw. krajach Trzeciego Świata dylematem matki jest to, czy rodzina w ogóle będzie miała co zjeść danego dnia. Najczęściej posiłek jest tylko raz dziennie i składa się z ryżu, albo fasoli, kukurydzy z jakimś warzywem. Mięso spożywane jest rzadko, przy specjalnych okolicznościach czy świętach… W okresie suszy nie starcza nawet na jeden posiłek dziennie. Co wtedy zrobić?

Do akcji wkraczają nasi misjonarze, którzy pod opieką mają sierocińce, szkoły, ośrodki zdrowia, itd. Dlatego wspólnie z Fundacją „Tworzyć Miłością„ wychodzimy z inicjatywą pomocy osobom dotkniętym głodem, lub niedożywieniem w Kenii i Ekwadorze. Sezonowe programy pomocy nie zaspokoją głodu przez cały rok. Dlatego oprócz intensywniejszego nagłaśniania problemu w okresie Wielkiego Postu, chcemy promować zbiórkę przez okrągły rok.

Wpłat pieniężne można dokonać na konto:

Franciszkański Sekretariat Misyjny

Bank PEKAO S.A. 1/O w Gdyni

76 1240 1239 1111 0000 1643 7506

z dopiskiem: „Woreczek ryżu”

lub przez platformę Pomagam.pl

Inną forma pomocy jest także  wysyłanie  jak największej liczby SMS-ów charytatywnych o treści DARna nr 72052 (koszt jednego sms-a 2.46zł z VAT) – usługa aktywna od 6 marca do 30 maja 2019r.

Plan Rekolekcji Wielkopostnych w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Olsztynie
10 -13 marca 2019 r.


Niedziela    10 marca
Msze Święte z naukami o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 20.00
Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00

Poniedziałek    11 marca
8.00 Msza Święta z nauką ogólną
13.20 Nauka dla dzieci
18.00 Msza Święta z nauką ogólną

Wtorek   12 marca
8.00 Msza Święta z nauką ogólną
13.20 Nauka dla dzieci  połączona z  Spowiedzią Świętą
18.00 Msza Święta z nauką ogólną

Środa   13 marca
8.00 Msza Święta z nauką ogólną
9.30 Msza Święta dla dzieci
18.00 Msza Święta z nauką ogólną. Zakończenia rekolekcji.Rekolekcje głosi o.Piotr Stroceń OFMConv  z  Medininkai  /Litwa/