Ogłoszenia Duszpasterskie      12 Niedziela Zwykła  23.06.2019r.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. 

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian.

4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 8.00.

5. W czwartek 27 czerwca kolejny dzień  Nowenny do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej,  która przybliżając nam treść objawień gietrzwałdzkich, ma nas przygotować na 150. rocznicę objawień Matki Bożej.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, sprawowane w niedzielę i święta o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

7. W czasie wakacyjnym nie ma  dyżurów Spowiedzi Świętej od wtorku do piątku od godz. 10.00 do 12.00. Spowiadamy jedynie podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.

8. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.