Ogłoszenia Duszpasterskie         Zesłanie Ducha Świętego     09.06.2019 r.

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. We wtorek 11 czerwca o.Janusz Szypulski obchodzi 25 rocznice sakramentu święceń. Posługę kapłańską o.Janusza polecamy modlitwie wiernych zapraszając na Msze świętą o godz. 18.00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

8. Dnia 16 czerwca w niedzielę spotkanie rady duszpasterskiej i odpowiedzialnych za grupy duszpasterskie w parafii w klasztorze o godz. 15.00.