Ogłoszenia Duszpasterskie   Wniebowstąpienie Pańskie   02.06.2019 r.

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie przed Mszą św. godz.18.00.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 17.30  oraz w niedziele o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania  oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 8.00. Tego dnia po Mszy św. kapłani udadzą się do chorych.

5.  W parafii św. Arnolda  w Olsztynie, osiedle Redykajny   trwa  Jerycho Różańcowe, które  zakończy się 08 czerwca Mszą Świętą  o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy do udziału w siedmiodniowym czuwaniu modlitewnym.

6. W piątek 7 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - Męczenników z Pariacoto.

7. Pierwsza niedziela  czerwca jest świętem Dziękczynienia, dlatego po Mszy św. zbieramy  ofiary na kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Wychodząc z kościoła nie zapomnijmy o kromce Słowa Bożego.