02 stycznia 2019 roku  rozpoczynamy w naszej parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olsztynie wizytę duszpasterską - kolędę! Przed przyjściem kapłana do naszego domu wskazane jest nakryć stół obrusem, postawić na nim choćby mały krzyż, zapalić świecę oraz umieścić obok talerzyk (naczynie) z woda święconą oraz Pismo Święte. Pamiętajmy, że wizyta duszpasterska w naszych wspólnotach rodzinnych jest wielkim wydarzeniem w Kościele Domowym. Rodzina wraz z Kapłanem modli się w swoim domu o Błogosławieństwo w rodzinie, o zdrowie i potrzebne Łaski. Proszę, aby w czasie kolędy, obecni byli wszyscy członkowie rodziny! Dzieci i młodzież mają przygotować zeszyty z katechezy szkolnej.  C+M+B 2019 – napis na drzwiach naszych domostw oznacza, iż Chrystus mieszkanie błogosławi podczas kolędy.     

Plan kolędy :  

 

2 stycznia (środa) - Pl. Konst. 3 Maja 3, m. 1-72 (1-3 klatka),

 

3 stycznia (czwartek) - Pl. Konst. 3 Maja 3, m. 73 - 96 (4 klatka), ul. Jasna 1 i ul. Jasna 3 ( 1 i 2 klatka )

 

4 stycznia (piątek) – ul. Jasna 3 ( 3 klatka ), ul. Jasna 5 i ul. Kętrzyńskiego 5

 

5 stycznia (sobota) – ul. Kętrzyńskiego 7 ( klatka 1–3 ) i ul. Kętrzyńskiego 9, m. 1 – 28

 

7 stycznia (poniedziałek) – ul. Kętrzyńskiego 9 /od 2 klatki  m. 29 i nn  do 5 klatki włącznie

8 stycznia ( wtorek)– ul. Kętrzyńskiego 11, ul.Dworcowa 4 /1 i 2 klatka/

9 stycznia ( środa )– ul. Dworcowa 4 / 3 i 4 klatka/, ul. Dworcowa 6 /1, 2 i 3 klatka/

10 stycznia (czwartek) – ul. Dworcowa 6 /4 klatka/, ul.Dworcowa 8,

11 stycznia (piątek)– ul. Dworcowa 1 i 3, ul. Lubelska 1, ul.Lubelska 43 i 49 /Klebark Mały/

14 stycznia (poniedziałek)– ul. Lubelska 33a i  47  oraz uzupełnienia

Kolędę od poniedziałku piątku rozpoczynamy o godz. 16.00, w sobotę  o godz. 15.00.

Podczas trwania kolędy nie będzie czynna kancelaria parafialna.   

Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w zakrystii. W czasie  kolędy dyżur spowiedzi świętej będzie tylko przed Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

W tym roku kolęda na ul. Towarowej odbędzie się na zaproszenia. Osoby które chciałyby odwiedzin kapłana proszę o zgłaszanie się do zakrystii do 10 stycznia 2019 roku. Po tym terminie podamy dzień odwiedzin duszpasterskich.